آشنایی با ثبت برند در ترکیه

ترکیه یکی از تاثیرگذارترین کشورها در تجارت بین المللی می باشد. این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد؛ صاحب کاران و تاجران زیادی در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. افراد در حوزه صادرات و واردات کالا بسیار موفق عمل کرده اند. اما لازمه ‌ی رسیدن به موفقیت و پیشرفت کاری، ثبت برند در ترکیه است. اکنون برای اطلاع دقیق از مراحل ثبت برند در ترکیه، مدارک و نکات مهم در مورد آن در ادامه همراه افق نیکان باشید.

ثبت برند در ترکیه برای ایرانیان موثر واقع شده است؟

ترکیه از قدیم تا به امروز جز یکی از شرکای اصلی تجاری کشور ایران محسوب می‌ شود. این کشور در ثبت برند صاحب کاران ایرانی بسیار پیشرو بوده و مسیر همواری را برای ایرانیان ایجاد کرده است. تا به امروز کشور ترکیه با ثبت بیش از 100 هزار برند در زمینه ‌های مختلف صنعتی و تجاری از نظر تعداد مراجعه کنندگان، در جایگاه دوم کشورهای اروپایی قرار گرفته است. جالب است بدانید که کشور ترکیه به ۲ بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده و برای ایرانیان فرصت خوبی را ایجاد نموده است.

علاوه بر این کشور ترکیه از نظر فرهنگ و آداب و رسوم به کشور ایران بسیار نزدیک می باشد. به همین دلیل کشور ترکیه می ‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای مقاصد تجاری باشد. از همه مهم تر، کشور ترکیه که همسایه کشور ایران محسوب می ‌شود؛ در صنایع مختلفی از جمله صنعت پوشاک، کشاورزی، مواد غذایی و … بسیار پیشرفت کرده و زبانزد سایر کشورهای پیشرفته، شده است.

بیشتر:  تخریب ساختمان

اکنون در صورتی که قصد ثبت برند در ترکیه را دارید؛ افق نیکان به عنوان معتبرترین شرکت ثبت برند بین المللی می ‌تواند در این مسیر به شما صاحب کاران عزیز ایرانی کمک کند.

مزیت ‌های ثبت برند در ترکیه چیست؟

در این قسمت شما را با برخی از مهم ترین مزیت های ثبت برند در ترکیه آشنا می کنیم.

پیشگیری از سو استفاده متقلبان

به طور کلی با ثبت برند می‌ توانید از سواستفاده متقلبان برای تولید کالاهای مشابه جلوگیری کنید و روند معرفی، تبلیغات و برندسازی شرکت را بدون دردسر طی کنید.

آزاد شدن از تحریم های علیه ایران

با ثبت برند در ترکیه از محدودیت‌ های تحریمی که علیه کشور ایران اجرا شده است؛ آزاد می‌ شوید و به راحتی می ‌توانید از تمامی بانک ‌ها در سراسر جهان نقل و انتقال پول را انجام دهید.

دریافت LC

با ثبت شرکت و ثبت برند در ترکیه می ‌توانید LC باز کنید. منظور از LC همان اعتبار اسنادی (Letter of Credit) است که از سوی بانک ‌های بین المللی به فروشنده و خریدار جهت تعهد پرداخت ‌های به موقع داده می ‌شود.

امکان ثبت در سیستم مادرید

یکی از مهم‌ ترین مزیت ‌های ثبت برند در کشور ترکیه، امکان ثبت برند در سیستم مادرید می باشد. در واقع با ثبت برند در سیستم مادرید؛ می ‌توانید برند خود را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مادرید؛ به ثبت برسانید.

امکان اخذ اقامت در ترکیه

با ثبت شرکت و ثبت برند در ترکیه می ‌توان پس از مدتی اقامت در این کشور را اخذ کرد. قابل ذکر است که هزینه ‌های امرار معاش و زندگی در کشور ترکیه نسبت سایر کشورهای اروپایی کمتر می باشد. همچنین می ‌توان از طریق ثبت برند در ترکیه بدون نیاز به ویزا به ده‌ ها کشور در سراسر دنیا سفر کرد.

بیشتر:  بهترین روش بالا بردن مقاومت فلزات با عملیات حرارتی

امکان دریافت امتیازات متعدد

با ثبت شرکت و ثبت برند می ‌توانید امتیازات و مجوزهای متعددی از سازمان‌ های بین المللی دریافت کنید. همچنین باید اضافه کنیم که مالیات که نسبت به درآمد شرکت باید پرداخت شود؛ نسبت به مالیات ‌های ایران کمتر است و از این بابت نگرانی ‌هایتان کمتر خواهد شد. حتی در بعضی از مناطق ترکیه، برخی از شرکت ‌هایی که تاثیر اقتصادی خوبی بر کشور می‌ گذارند؛ از پرداخت مالیات معاف می ‌شوند. علاوه بر این می‌ توانید تسهیلات و وام ‌های بانکی از سوی بانک ‌های بین المللی دریافت کنید.

چگونه در ترکیه برند ثبت کنیم؟

جهت ثبت علامت تجاری در کشور ترکیه و دریافت حمایت حقوقی از سوی این ابتدا می‌ بایست در کشور ایران برند و علامت تجاری خود را ثبت نمایید و سپس از طریق سیستم مادرید اقدام ثبت برند در کشور ترکیه کنید. در واقع مراحل ثبت برند در ترکیه دقیقا همان مراحل ثبت برند بین المللی است. اما روش دیگری برای ثبت برند در ترکیه وجود دارد و آن هم، ارتباط با موسسات ثبت اختراع و علامت تجاری ترکیه می باشد.

مدارک لازم برای ثبت برند در ترکیه

مدارک ثبت برند در ترکیه برای اشخاص حقوقی و حقیقی فرق دارد. برای شخصیت‌ های حقیقی که قصد دارند از طریق سیستم مادرید؛ برند خود را در کشور ترکیه ثبت کنند؛ باید کپی اظهارنامه علامت تجاری که در کشور ایران ثبت کرده اند و کپی پاسپورت همراه با ترجمه را ارسال نمایند. اما برای اشخاص حقوقی مدارک زیر موردنیاز است.

 • ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران شرکت
 • تصویر گذرنامه مدیرعامل شرکت
 • آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی به همراه برگه‌ی ترجمه ی شده‌ی آن
 • کپی و ترجمه اظهارنامه علامت تجاری که در ایران به ثبت رسیده
 • آگهی آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی به همراه برگه ترجمه ی شده ی آن
 • رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به اظهارنامه بین المللی
بیشتر:  تعمیر لباسشویی نیاز جامعه مدرن

مدارک لازم برای ثبت برند از سوی موسسه ثبت علائم تجاری ترکیه

 • کپی پاسپورت متقاضی همراه با برگه ترجمه شده به زبان ترکی
 • کپی اظهارنامه برند تجاری که در ایران ثبت شده
 • کپی از آگهی روزنامه تاسیس شرکت به همراه برگه ترجمه شده به زبان ترکی
 • کپی آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی همراه با متن ترجمه شده به زبان ترکی
 • ارائه تقاضانامه به زبان ترکی
 • ارائه اظهارنامه ثبت برند به زبان ترکی
 • ارائه وکالتنامه وکیل

سخن آخر درباره نحوه ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در ترکیه از طریق سیستم مادرید و یا موسسات ثبت برند تجاری کشور ترکیه نیاز به دانش حقوقی بالایی دارد. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که مجموعه افق نیکان به کمک کارشناسان خبره و حقوقدانان متبحر، در این راستا به شما کمک خواهد کرد.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت برند , ثبت شرکت , و ثبت اختراع می توانید به وب سایت افق نیکان مراجعه و مشاوره رایگان دریافت کنید.

منبع : افق نیکان

مطلب پیشنهادی

در این مقاله به الزاماتی در خصوص سیستم های لوله کشی آب و فاضلاب اشاره شده است.

لوله آب فاضلاب لوله آب فاضلاب در سیستم فاضلابی همانطور که از نامش پیداست وظیفه …